Ви перемогли! Ми пам’ятаємо!

Ви перемогли… Ми пам’ятаємо!

9 травня 2015 року Свічківська сільська громада відзначила 70-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-у річницю завершення Другої світової війни. Вшанували  загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, солдатських вдів, тих,  хто  вистояв і вижив у роки війни, а сьогодні  з нами вже  немає. Вшанували учасників бойових дій  інших країн,   молодих воїнів, які беруть участь  у війні на Сході України.

Скільки б не минало років, якими значними і доленосними нам сучасникам, не видавалися нинішні зміни,  ніщо і ніколи не зрівняється з подвигом тих, хто закрив собою рідну землю, оборонив її і визволив світ від фашизму.

Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність всім, хто відстояв Батьківщину, виявив нездоланну мужність та незламність духу.

Цю війну виграли не танки і не авіація. Та навіть не генерали й маршали, хоча їх заслуги перед батьківщиною величезні.

Цю війну виграли прості люди, які в мирний час вирощували хліб, стояли біля верстатів, працювали вчителями та лікарями.

Після підступного нападу гітлерівців серця переповнились гнівом, а мозолисті, звиклі до праці руки, взяли гвинтівки і автомати. Нацисти дійшли майже до Москви, щоб потім відступати до самого Берліна.

Хіба хтось в Україні має право забути про це?

За роки війни Україна заплатила за свою свободу, за право жити на своїй землі більше ніж десятьма мільйонами життів своїх синів і дочок . В села Свічківка та Хомівщина не повернулось з війни 174 односельчани.

Сьогодні, коли наша держава поринула в кривавій війні на Сході України, схилимо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за світле майбутнє у роки Великої Вітчизняної війни та загинули в боях на Сході України, відійшовши у вічність.

Вічна слава Переможцям!

       Нажаль День Пам’яті та День Перемоги у 2015 році  наша громада зустрічала вже без учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні, які не дожили до наших днів. Сьогодні на території ради проживає 11 осіб , що мають статус учасника Великої Вітчизняної війни та 50 осіб, що мають статус діти війни. 2 учасника бойових дій в інших країнах, 2 вдови загиблих інвалідів війни.

Хочеться згадати сучасних герої нашої не менш страшної війни на Сході України – Богославця Сашу, Івашенка Гришу та Голобородька Сергія.

       9 травня 2015 року  за спонсорської допомоги Благодійного фонду «Розвиток села» Баришівської зернової компанії проведено святкові заходи, а саме: святковий концерт силами колективу художньої самодіяльності  Свічківського сільського клубу, благодійний обід та солдатська каша для всіх учасників війни та дітей війни.

       Виконавчий комітет Свічківської сільської ради, рада ветеранів  щиро дякує  директору Благодійного фонду «Розвиток села» Яні Дністрянській, директору ТОВ  Баришівська зернова компанія» відділок Свічківка Мирославі Грицько, регіональному директору Баришівської зернової компанії  Анатолію Волошину за розуміння та фінансову підтримку   проведення даного заходу.

        Велику роботу цього року провели керівники та працівники установ та організацій, що функціонують на території ради. Їхніми  вмілими руками  наведено належний санітарний стан на території Обеліска Слави та Пам’ятника невідомому солдату, проведена реставрація пам’ятних знаків, капітальний ремонт  пам’ятних плит, закладено клумби. Благодійним фондом «Розвиток села» виділено кошти та придбання бруківку, яка буде покладена на території Обеліска Слави та нічних ліхтариків, які  будуть вмонтовані біля Пам’ятника невідомому солдату.

         То ж шановні наші ветерани війни, учасники бойових дій усіх війн, діти війни , солдатські вдови – ми, сучасне покоління, завжди пам’ятаємо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за  мир на Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей.

У нашій пам’яті назавжди залишиться ваш урок честі й слави, героїзму  й самопожертви, патріотизму і вірності Вітчизні.

Хай мир і злагода завжди живуть на землі,

у наших душах та серцях.

Щастя вам, міцного здоров’я і довголіття. Сонячних днів,

радості  і миру на землі  та духмяного хліба на столі!