Життя громади

     Робота Свічківської сільської ради та її виконавчого комітету, згідно наданих повноважень, складається з таких основних напрямків – освіта, культура, охорона здоров’я, соціальний захист, дотримання правопорядку, земельні питання…

     Для здорового функціонування всіх складових у вирішенні життєво-важливих питань територіальної громади необхідна тісна співпраця установ, організацій, сільськогосподарських підприємств і звичайно ж підтримка та злагоджена робота з районним керівництвом.

Свічківська сільська громада має два населені пункти – село Свічківка та село Хомівщина та налічує 485 жителів. З них дітей віком від 0 до 6 років – 32, від 6 до 18 років - 55 осіб, громадян працездатного віку 169 осіб, пенсіонерів 229 осіб, 2 дітей – інвалідів, 16 учасників війни, 3 вдови померлих інвалідів, 22 особи – інваліди  загального захворювання, 11 осіб – одинокі громадяни. Супровід 10 одиноких та одиноко проживаючих у 2014 році здійснюють  два соціальні працівники Драбівського  територіального центру Матюшенко О.Б. та Павлик Н.М.

     Соціальний захист населення знаходиться на постійному контролі виконавчого комітету сільської ради. Сільським бюджетом   для надання матеріальних допомог на лікування  виділено 50000 грн., з них 10 000 грн. для  лікування  поранених в зоні АТО, 4000 грн. для лікування онкохворих. Благодійним фондом «Розвиток села» виділено продуктові набори до Дня Перемоги, Дня інваліда, Дня людей похилого віку.

     Земля є основним джерелом поповнення бюджету сільської ради. Раціональне її використання та отримання доходів до сільського бюджету вважається одним із основних завдань виконавчого комітету сільської ради. 

     Основні сільгоспвиробники, що обробляють землю на території Свічківської сільської ради:

ТОВ «Баришівська зернова компанія» - 2124.29 га

ТОВ «Продсільпром» - 222,00 га

ЧФГ «Зима» - 64.49 га

ФГ Грицько М.М. – 9.14 га

Одноосібно  обробляють землю 5  осіб на площі -  23.42 га.

      Яскравим та життєдайним промінчиком сонця в сільській місцевості є  сільська звичайна школа. Свічківський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа 1-ІІІ ступенів  - дошкільний навчальний заклад» налічує 73 учні та 15 дошкільників.

      Школа маленька, проте має позитивні результати як у навчанні так і у позакласному житті. Хочеться відмітити хорошу роботу педагогічного колективу на чолі з директором Суддею М.І., завідуючою по учбовій частині Кормаченко Л.Б., роботу завідуючої  дошкільного навчального закладу Мироненко О.А. Завдяки їх праці, творчій ініціативі та наполегливості, допомозі батьків, школа та прилегла  до неї територія має гарний естетичний вигляд. В класних кімнатах затишно і тепло, створено всі умови для навчання та виховання дітей.

    Для повноцінної роботи  закладу  виділено 114894 грн., з них 75500 грн. субвенції районному бюджету, 39394 грн. кошти соціальних угод з ТОВ «Баришівська зернова компанія». Для роботи дошкільного навчального закладу  виділено субвенцію районному бюджету в сумі 5 тис. грн.. та  7 тис. грн.. кошти соціальних угод з ТОВ «Баришівська зернова компанія» для  проведення ремонту приміщення  дитячої установи.

     В складний період реформування медичної галузі в державі, медичне обслуговування на території  сільської ради здійснює один фельдшерський пункт в селі Свічківка. Завідуючу закладом Шершньову С.В. можна назвати «універсальним солдатом» яка 24 години на добу та 7 днів  на тиждень перебуває на своєму бойовому посту. Дякуючи їй медична допомога населенню на території ради знаходиться на високому професійному рівні.

      В приміщенні фельдшерського пункту  проведено  ремонт, підведена вода, створено всі умови для роботи. Цього року сільським бюджетом виділено 47000 грн. субвенції районному бюджету для утримання закладу. За кошти соціальних угод з ТОВ «Баришівська зернова компанія» в сумі 700 грн. придбано  глюкометр.

      У зв’язку з трагічними подіям на Сході України частину масових заходів запланованих закладами культури  відмінено. Проведено заходи до Дня Перемоги, свято для випускників, заходи до Дня Конституції, Дня Незалежності України, ряд пам’ятних  трагічних дат: День визволення України від фашизму, День пам’яті жертвам голодомору.

       Проведено косметичні ремонти приміщення закладу культури, який знаходиться в гарному стані, постійно підтримується  порядок на прилеглій  території.

       При Свічківському сільському клубі працює  колектив художньої самодіяльності, гордістю  та прикрасою якого є фольклорний колектив ветеранів праці, -  енергійних та життєрадісних людей, які шанують і поважають свою культуру, люблять пісню.

       За рахунок коштів соціальних угод з ТОВ «Баришівська зернова компанія» у 2014 році  придбано  жіночі сценічні костюми на суму 13200 грн.

       Життя сільської молоді в наш час можна  назвати складним. Та всупереч труднощам, за спонсорської  підтримки ТОВ «Баришівська зернова компанія» наш футбольний клуб «Сокіл» брав активну участь у районних змаганнях по футболу. Були поразки і перемоги, з чого між іншим і складається наше життя. Були хвилювання, розчарування і звичайно ж радість за спортивні досягнення.

     Хочеться відмітити організаційні здібності капітана ФК «Сокіл» Палянички Ю.В., подякувати за розуміння та співпрацю директору  відділку Свічківка ТОВ «Баришівська зернова компанія» Грицько М.М., регіональному директору ТОВ «Баришівська зернова компанія» Волошину А.Ф. Для участі команди у районних змаганнях надано спонсорську допомогу  на загальну суму  12000 грн.

      Важливим напрямком роботи виконавчого комітету є  боротьба зі злочинністю та дотримання правопорядку на території сіл. Слід відмітити співпрацю Драбівського РВ УМВС у Черкаській області, професійний підхід та витримку дільничного інспектора, майора міліції Безуглого В.В.

      Транспортне обслуговування населення  знаходиться на належному рівні. Щоденно жителі сіл мають змогу побувати в районному та обласному центрах. Щоденний маршрут о 8.00 год та 16.00 год. до районного центру смт. Драбів та до залізничної станції Драбово-Барятинське, о 6.00 год. та о 13.00 год. до залізничної станції Кононівка, перевізник ПП Нечитайло М.С.

Щоденний маршрут о 9.30 год. до обласного центру м.Черкаси, перевізник АТП «Ольвія» ПП  Локута О.І.

      Торгівельне обслуговування населення забезпечують 5 магазинів в с.Свічківка: ПП Барабаш С.Ю., Іщенко М.П., Лисенко Т.А., Усик Є.С., Шелемба Л.А. та 1 підприємець в с.Хомівщина Поляк І.П.

      Впродовж 2014 року  в рахунок соціальних угод  з ТОВ «Баришівська зернова компанія» надійшло  94769 грн.. Хочеться подякувати директору ТОВ «Баришівська зернова компанія» відділку Свічківка Грицько М.М., директору Благодійного фонду «Розвиток села» Дністрянській Я.О. за особливий внесок  в розвиток  соціальної інфраструктури села.

    Не можна не відмітити роботу депутата районної ради  від нашого округу Орел С.І., подякувати  за допомогу дошкільному дитячому закладу та мобілізованим в зону АТО.

Особливі слова подяки  хочеться сказати громаді села за їхню  чуйність та активність у вирішенні проблем, якими в даний час стурбована вся Україна. Жителями села зібрано кошти в сумі 3400 грн. на придбання обмундирування військовозобов’язаним Богославцю Олександру та Іващенко Григорію, які  беруть участь у боях на Сході України. Організовано збір продуктів харчування.

Попри досягнення і проблеми громади основним питанням сьогодення є  суспільно-політична ситуація в  країні та закінчення страшної безглуздої війни.

     Безвідповідальність і некомпетентність, жадібність і зрада політиків привела нашу країну до війни,- страшної біди, через яку проста чесна людина не може повноцінно жити і працювати, бути щасливою. І  поміж тисячі благ, на які заслуговує, молиться тільки за мир…

 

Свічківський сільський голова